Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ135U
ERJ-12ZYJ135U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ135U
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ135U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ135U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ135U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ135U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ135U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ135U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ135U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ135U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ135U
RES TEMP SENS 100 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
IC SUPERVSR PUSHPULL 4.38V SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2MM STR DL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 0.100 T/H datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 880MA 125 MOHM datasheet.pdf