Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ163U
ERJ-12ZYJ163U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ163U
Brief Description
RES SMD 16K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ163U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ163U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ163U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ163U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ163U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ163U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ163U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ163U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ163U
CONN HEADER 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.21 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
BOX ABS/PBT GRY 13.78"L X 9.84"W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
IC DIPLEXER GPS/GLONASS FLIPCHIP datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf