Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ180U
ERJ-12ZYJ180U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ180U
Brief Description
RES SMD 18 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ180U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ180U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ180U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ180U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ180U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ180U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ180U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ180U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ180U
CORD PATCH BANANA PLUG 24" BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 137 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 430 OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 2.2K OHM 4SIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf