Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ220U
ERJ-12ZYJ220U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ220U
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ220U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ220U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ220U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ220U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ220U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ220U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ220U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ220U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ220U
ICL 7 OHM 20% 15A 30MM datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 4BIT 2KB QZROM 20LSSOP datasheet.pdf
CABLE 4COND 26AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
THERMOSTAT 82.2C NC QC datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 2500 50A 55ST1 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
OSP TL KIT FOR .085&.141 CABLE datasheet.pdf
M804 2C 2#12 SKT RECP OM datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 50MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf