Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ241U
ERJ-12ZYJ241U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ241U
Brief Description
RES SMD 240 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ241U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ241U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ241U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ241U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ241U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ241U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ241U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ241U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ241U
IC PROM SER I-TEMP 128K 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 1POS VERT T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
GK,NICU,NRSG,PU,V0,REC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
750 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER datasheet.pdf
SENSTHERMOHD5R 115C 1W BREAK datasheet.pdf