Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ301U
ERJ-12ZYJ301U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ301U
Brief Description
RES SMD 300 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ301U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ301U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ301U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ301U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ301U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ301U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ301U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ301U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ301U
FUSE CLIP CARTRIDGE 15A PCB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO-262 datasheet.pdf
IC 3DVR/5RCVR RS232 5V 24-DIP datasheet.pdf
RES SMD 10.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
COUNTER LCD 7 CHAR PANEL MOUNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
RES 39 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
TV 6C 6#22D PIN PLUG datasheet.pdf
20000UF 40V 51X105 85C ST datasheet.pdf