Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ303U
ERJ-12ZYJ303U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ303U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ303U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ303U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ303U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ303U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ303U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ303U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ303U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ303U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ303U
FIXED IND 4.7UH 510MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS R/A 2MM GOLD datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE L-MOS FSV datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 25C S 20" WHT FLOAT datasheet.pdf