Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ360U
ERJ-12ZYJ360U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ360U
Brief Description
RES SMD 36 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ360U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ360U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ360U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ360U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ360U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ360U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ360U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ360U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ360U
IC CLOSED CAPTION DECODER 18SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 10POS OR datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 3-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
AB 7C 7#12 PIN PLUG datasheet.pdf
Micropower, Step-Up/Step-Down Switching Regulator; Adjustable and Fixed 3.3 V, 5 V, 12 V IC datasheet.pdf