Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ620U
ERJ-12ZYJ620U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ620U
Brief Description
RES SMD 62 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ620U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ620U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ620U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ620U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ620U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ620U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ620U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ620U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ620U
LED GRN/RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
DIE SET (4 DIES)MINI MAC TAPE datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
BLZ 5.08/20/180 SN GY datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
PUMP ASSY, GRAY, 3500 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA datasheet.pdf