Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ625U
ERJ-12ZYJ625U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ625U
Brief Description
RES SMD 6.2M OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ625U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ625U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ625U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ625U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ625U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ625U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ625U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ625U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ625U
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 DL STR PCB datasheet.pdf
IC FPGA 440 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR QUAD 1% 16TQFN datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 39POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
KEA POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 16A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf