Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ680U
ERJ-12ZYJ680U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ680U
Brief Description
RES SMD 68 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ680U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ680U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ680U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ680U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ680U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ680U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ680U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ680U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ680U
SW LEVER SPDT .1A QC TERM 125V datasheet.pdf
CONN TERM GROUND 2.5MM WM GN/YL datasheet.pdf
CONV DC-DC 48VIN 1A 12V HORZ T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 82 OHM 14DIP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 236MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf