Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ824U
ERJ-12ZYJ824U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ824U
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ824U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ824U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ824U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ824U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ824U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ824U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ824U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ824U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ824U
RES ARRAY 7 RES 56 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN PIN HDR 2.5MM 6POS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 46A PPAK SO-8 datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf