Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ912U
ERJ-12ZYJ912U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ912U
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ912U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ912U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ912U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ912U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ912U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ912U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ912U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ912U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ912U
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf