Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ912U
ERJ-12ZYJ912U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ912U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ912U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ912U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ912U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ912U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ912U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ912U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ912U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ912U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ912U
CABLE MMCX PLUG-PLUG RG-178 24" datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf