Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ915U
ERJ-12ZYJ915U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ915U
Brief Description
RES SMD 9.1M OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ915U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ915U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ915U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ915U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ915U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ915U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ915U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ915U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ915U
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO5 0.038" datasheet.pdf
LABEL NYLON CLOTH 25.4X0.97MM datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
IC PCM 128MBIT 33MHZ SOIC datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M40 datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf