Panasonic Electronic Components ERJ-14BSFR13U
ERJ-14BSFR13U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14BSFR13U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.13 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14BSFR13U.pdf
Availability of ERJ-14BSFR13U
QUANTITY
ERJ-14BSFR13U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14BSFR13U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14BSFR13U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14BSFR13U
Related LinksERJ-14, ERJ-14BSFR13U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14BSFR13U Details Description
Related parts for ERJ-14BSFR13U
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 294 I/O 484FBGA datasheet.pdf
OSC XO 44.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 46POS 2MM SMD datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL88013 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf