Panasonic Electronic Components ERJ-14BSFR13U
ERJ-14BSFR13U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14BSFR13U
Brief Description
RES SMD 0.13 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14BSFR13U.pdf
Availability of ERJ-14BSFR13U
QUANTITY
ERJ-14BSFR13U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14BSFR13U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14BSFR13U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14BSFR13U
Related LinksERJ-14, ERJ-14BSFR13U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14BSFR13U Details Description
Related parts for ERJ-14BSFR13U
IC DAC 10BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 670MA 450 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf