Panasonic Electronic Components ERJ-14NF1100U
ERJ-14NF1100U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF1100U
Brief Description
RES SMD 110 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF1100U.pdf
Availability of ERJ-14NF1100U
QUANTITY
ERJ-14NF1100U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF1100U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF1100U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF1100U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF1100U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF1100U Details Description
Related parts for ERJ-14NF1100U
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 30POS 1MM datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
42.5MM HS ASSY ULTEM datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 550MA 708.3 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf