Panasonic Electronic Components ERJ-14NF1270U
ERJ-14NF1270U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF1270U
Brief Description
RES SMD 127 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF1270U.pdf
Availability of ERJ-14NF1270U
QUANTITY
ERJ-14NF1270U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF1270U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF1270U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF1270U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF1270U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF1270U Details Description
Related parts for ERJ-14NF1270U
CAP CER 150PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 62POS datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TRPL 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 7.87M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC 1.5KE datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 8.25MM datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .1AU 60POS datasheet.pdf