Panasonic Electronic Components ERJ-14NF13R3U
ERJ-14NF13R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF13R3U
Brief Description
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF13R3U.pdf
Availability of ERJ-14NF13R3U
QUANTITY
ERJ-14NF13R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF13R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF13R3U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF13R3U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF13R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF13R3U Details Description
Related parts for ERJ-14NF13R3U
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 40-160VIN 15VOUT datasheet.pdf
DIODE STD REC SOT23 datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOB SPRING GUARD B&C BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf