Panasonic Electronic Components ERJ-14NF18R7U
ERJ-14NF18R7U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF18R7U
Brief Description
RES SMD 18.7 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF18R7U.pdf
Availability of ERJ-14NF18R7U
QUANTITY
ERJ-14NF18R7U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF18R7U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF18R7U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF18R7U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF18R7U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF18R7U Details Description
Related parts for ERJ-14NF18R7U
FIXED IND 18UH 880MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SSD 48GB SCSI datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMB datasheet.pdf
20C MTA156 ASSY ON TAPE LF datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5.08MM datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf