Panasonic Electronic Components ERJ-14NF19R1U
ERJ-14NF19R1U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF19R1U
Brief Description
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF19R1U.pdf
Availability of ERJ-14NF19R1U
QUANTITY
ERJ-14NF19R1U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF19R1U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF19R1U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF19R1U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF19R1U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF19R1U Details Description
Related parts for ERJ-14NF19R1U
IC DRIVER BRIDGE 3PHASE 28SOIC datasheet.pdf
GRABBER CLIP RED datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.9NS 256FPBGA datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 76 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
D4SL-N2PDA-D datasheet.pdf
SAC-4P- 5 0-PUR/FSS PE SCO datasheet.pdf
OSC VCXO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf