Panasonic Electronic Components ERJ-14NF2802U
ERJ-14NF2802U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF2802U
Brief Description
RES SMD 28K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF2802U.pdf
Availability of ERJ-14NF2802U
QUANTITY
ERJ-14NF2802U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF2802U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF2802U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF2802U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF2802U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF2802U Details Description
Related parts for ERJ-14NF2802U
TERMINAL SOLDER TURRET.147" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG ALGAAS CC 0.4" datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W SNGL 12V OUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SCD80-2 datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 5POS PIN datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf