Panasonic Electronic Components ERJ-14NF3002U
ERJ-14NF3002U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF3002U
Brief Description
RES SMD 30K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF3002U.pdf
Availability of ERJ-14NF3002U
QUANTITY
ERJ-14NF3002U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF3002U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF3002U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF3002U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF3002U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF3002U Details Description
Related parts for ERJ-14NF3002U
SCREWDRIVER SLOT 0.6X4MM 11.22" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CBL ASSY 10' MALE 7POS SGL ECO datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A SMD TIN datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
LED LIGHT PIPE CLR VERT 15MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
CAP 30KVP 2000PF 10% datasheet.pdf