Panasonic Electronic Components ERJ-14NF32R4U
ERJ-14NF32R4U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF32R4U
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF32R4U.pdf
Availability of ERJ-14NF32R4U
QUANTITY
ERJ-14NF32R4U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF32R4U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF32R4U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF32R4U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF32R4U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF32R4U Details Description
Related parts for ERJ-14NF32R4U
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 14TSSOP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 50A POW-R-BLOK datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR/TXRX SGL SC-88 datasheet.pdf
6.5MM WTB HDR WBOSSKINK BLK 4CKT datasheet.pdf