Panasonic Electronic Components ERJ-14NF3303U
ERJ-14NF3303U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF3303U
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF3303U.pdf
Availability of ERJ-14NF3303U
QUANTITY
ERJ-14NF3303U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF3303U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF3303U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)