Panasonic Electronic Components ERJ-14NF33R0U
ERJ-14NF33R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF33R0U
Brief Description
RES SMD 33 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF33R0U.pdf
Availability of ERJ-14NF33R0U
QUANTITY
ERJ-14NF33R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF33R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF33R0U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF33R0U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF33R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF33R0U Details Description
Related parts for ERJ-14NF33R0U
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 60V 400MA 8SOP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 142MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V Y5U RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 16VC 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.61A 78 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS datasheet.pdf