Panasonic Electronic Components ERJ-14NF3923U
ERJ-14NF3923U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF3923U
Brief Description
RES SMD 392K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF3923U.pdf
Availability of ERJ-14NF3923U
QUANTITY
ERJ-14NF3923U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF3923U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF3923U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF3923U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF3923U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF3923U Details Description
Related parts for ERJ-14NF3923U
CAP TANT 3.3UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
RES NTWRK 32 RES 10 OHM 64LBGA datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC BUFFER SGL LP OPEN-DRN 6XSON datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IGBT 1200V 80A 555W TO247-3 datasheet.pdf