Panasonic Electronic Components ERJ-14NF4423U
ERJ-14NF4423U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF4423U
Brief Description
RES SMD 442K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF4423U.pdf
Availability of ERJ-14NF4423U
QUANTITY
ERJ-14NF4423U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF4423U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF4423U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF4423U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF4423U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF4423U Details Description
Related parts for ERJ-14NF4423U
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 20A TO220FP datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL6228HI datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 3A PCP datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT SKT datasheet.pdf