Panasonic Electronic Components ERJ-14NF4423U
ERJ-14NF4423U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF4423U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 442K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF4423U.pdf
Availability of ERJ-14NF4423U
QUANTITY
ERJ-14NF4423U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF4423U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF4423U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF4423U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF4423U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF4423U Details Description
Related parts for ERJ-14NF4423U
Connector Receptacle 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A TO-220FP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf
PD50 2D CODE MEASURING RANGE datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
RES 357 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 1000VDC T/H datasheet.pdf