Panasonic Electronic Components ERJ-14NF4530U
ERJ-14NF4530U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF4530U
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF4530U.pdf
Availability of ERJ-14NF4530U
QUANTITY
ERJ-14NF4530U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF4530U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF4530U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF4530U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF4530U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF4530U Details Description
Related parts for ERJ-14NF4530U
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC26H/AE26G/X datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL 2.7GHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 18 OHM 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
FUSE F/A TLE-GRD 6A 170VDC PC MN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 2500' datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.7A 29 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 12POS datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 80MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ7-12S SLVR datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf