Panasonic Electronic Components ERJ-14NF45R3U
ERJ-14NF45R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF45R3U
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF45R3U.pdf
Availability of ERJ-14NF45R3U
QUANTITY
ERJ-14NF45R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF45R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF45R3U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF45R3U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF45R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF45R3U Details Description
Related parts for ERJ-14NF45R3U
CONN HEADER .100 DUAL R/A 10POS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
CARD EDGE 20POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 6.95V TO46-4 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144HTQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 485 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 1KV TRANS W/BASE TO78-6 datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 20ppm 18pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf