Panasonic Electronic Components ERJ-14NF54R9U
ERJ-14NF54R9U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF54R9U
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF54R9U.pdf
Availability of ERJ-14NF54R9U
QUANTITY
ERJ-14NF54R9U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF54R9U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF54R9U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF54R9U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF54R9U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF54R9U Details Description
Related parts for ERJ-14NF54R9U
RES CHAS MNT 1K OHM 10% 20W datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH QUAD 2X1 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 27K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
COUPLER 6 DB 12.4-18GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf