Panasonic Electronic Components ERJ-14NF8251U
ERJ-14NF8251U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF8251U
Brief Description
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF8251U.pdf
Availability of ERJ-14NF8251U
QUANTITY
ERJ-14NF8251U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF8251U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF8251U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF8251U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF8251U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF8251U Details Description
Related parts for ERJ-14NF8251U
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
IC UART FIFO PAR 16B DUAL 68PLCC datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 13.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 7.06K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf