Panasonic Electronic Components ERJ-14NF9310U
ERJ-14NF9310U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF9310U
Brief Description
RES SMD 931 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF9310U.pdf
Availability of ERJ-14NF9310U
QUANTITY
ERJ-14NF9310U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF9310U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF9310U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF9310U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF9310U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF9310U Details Description
Related parts for ERJ-14NF9310U
DIODE ZENER 27V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 2.67 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5MM datasheet.pdf
BASE RACEWAY PWR MED IVR8' datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 2CH 50K 16UTQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 8SIP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 140MA 5.2 OHM TH datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE PIN datasheet.pdf