Panasonic Electronic Components ERJ-14NF9533U
ERJ-14NF9533U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF9533U
Brief Description
RES SMD 953K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF9533U.pdf
Availability of ERJ-14NF9533U
QUANTITY
ERJ-14NF9533U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF9533U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF9533U
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF9533U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF9533U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF9533U Details Description
Related parts for ERJ-14NF9533U
IC SYNTH PLL RF 550MHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
OSC PROG LVPECL 3.3V 250PPM SMD datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5.2VOUT 75W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
IC ZERO DELAY CLK BUFF 1:5 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf