Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ222U
ERJ-14YJ222U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ222U
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ222U.pdf
Availability of ERJ-14YJ222U
QUANTITY
ERJ-14YJ222U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ222U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ222U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ222U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ222U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ222U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ222U
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 120V datasheet.pdf