Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ223U
ERJ-14YJ223U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ223U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ223U.pdf
Availability of ERJ-14YJ223U
QUANTITY
ERJ-14YJ223U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ223U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ223U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ223U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ223U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ223U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ223U
RES ARRAY 8 RES 82K OHM 1608 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27 OHM 5% 230W datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL W/AMP 28-PLCC datasheet.pdf
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56BGA datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16B datasheet.pdf
FERRITE BEAD 220 OHM 0603 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf