Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ244U
ERJ-14YJ244U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ244U
Brief Description
RES SMD 240K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ244U.pdf
Availability of ERJ-14YJ244U
QUANTITY
ERJ-14YJ244U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ244U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ244U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ244U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ244U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ244U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ244U
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 562 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 7W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf