Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ245U
ERJ-14YJ245U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ245U
Brief Description
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ245U.pdf
Availability of ERJ-14YJ245U
QUANTITY
ERJ-14YJ245U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ245U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ245U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ245U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ245U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ245U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ245U
IC LATCH OCTAL D 3ST 20-SOEIAJ datasheet.pdf
IC GATE DRIVER HALF BRIDGE 8SOP datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 200MA 2.4 OHM datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 20POS 2.54MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf