Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ430U
ERJ-14YJ430U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ430U
Brief Description
RES SMD 43 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ430U.pdf
Availability of ERJ-14YJ430U
QUANTITY
ERJ-14YJ430U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ430U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ430U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ430U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ430U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ430U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ430U
FIXED IND 1.5UH 830MA 230 MOHM datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.5V 0.5A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE 100A 1500V 1 XL PV datasheet.pdf