Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ510U
ERJ-14YJ510U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ510U
Brief Description
RES SMD 51 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ510U.pdf
Availability of ERJ-14YJ510U
QUANTITY
ERJ-14YJ510U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ510U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ510U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ510U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ510U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ510U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ510U
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0404 datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 1.20K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES 114K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf