Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ513U
ERJ-14YJ513U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ513U
Brief Description
RES SMD 51K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ513U.pdf
Availability of ERJ-14YJ513U
QUANTITY
ERJ-14YJ513U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ513U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ513U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ513U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ513U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ513U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ513U
SHROUDED HEADER 10 POS STRAIGHT datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 3-24VDC PCB datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 1200V 600A F SER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 780HBGA datasheet.pdf
WIRELESS DEVICE SERVER 2 PORT datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 560MA 1.14 OHM datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 1000 OHM 2020 datasheet.pdf