Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ515U
ERJ-14YJ515U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ515U
Brief Description
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ515U.pdf
Availability of ERJ-14YJ515U
QUANTITY
ERJ-14YJ515U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ515U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ515U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ515U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ515U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ515U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ515U
IC REG LDO 18V 1A TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 5W T18 datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 14"X10" BLK/RD datasheet.pdf
CABLE EXTENSION USB 15CM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf