Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ680U
ERJ-14YJ680U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ680U
Brief Description
RES SMD 68 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ680U.pdf
Availability of ERJ-14YJ680U
QUANTITY
ERJ-14YJ680U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ680U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ680U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ680U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ680U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ680U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ680U
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
HEAT SHRINK FPVW 1 BLACK 100' datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 16POS DUAL SMD datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 780HBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf