Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ684U
ERJ-14YJ684U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ684U
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ684U.pdf
Availability of ERJ-14YJ684U
QUANTITY
ERJ-14YJ684U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ684U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ684U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ684U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ684U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ684U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ684U
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 32.768MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC GATE XOR 1CH 2-INP 6-ULLGA datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 YLW/YLW BOOT 30' datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLK END COVER BLUE datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
PT 6C 6#20 PIN RECP datasheet.pdf
CMOS, 125 MHz Complete DDS Synthesizer IC datasheet.pdf