Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ915U
ERJ-14YJ915U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ915U
Brief Description
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ915U.pdf
Availability of ERJ-14YJ915U
QUANTITY
ERJ-14YJ915U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ915U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ915U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ915U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ915U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ915U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ915U
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
MAT KIT 3LAYER VINYL GREY 24X48" datasheet.pdf
CABLE HOUSING 15POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 332K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 256MAPBGA datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
15POS F FILT P/C 830PF 4-40 datasheet.pdf