Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF1182C
ERJ-1GEF1182C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF1182C
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF1182C.pdf
Availability of ERJ-1GEF1182C
QUANTITY
ERJ-1GEF1182C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF1182C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF1182C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF1182C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF1182C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF1182C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF1182C
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 24V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-3.3VOUT datasheet.pdf
RES 1.07 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
350 TB RIS CLA DIP SOLID datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf