Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF11R8C
ERJ-1GEF11R8C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF11R8C
Brief Description
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF11R8C.pdf
Availability of ERJ-1GEF11R8C
QUANTITY
ERJ-1GEF11R8C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF11R8C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF11R8C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF11R8C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF11R8C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF11R8C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF11R8C
IDC CABLE - MCE60K/MC60G/MCE60K datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 825KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 25POS 1MM PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
BOX JUNCTION datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf