Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF1210C
ERJ-1GEF1210C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF1210C
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF1210C.pdf
Availability of ERJ-1GEF1210C
QUANTITY
ERJ-1GEF1210C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF1210C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF1210C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF1210C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF1210C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF1210C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF1210C
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
GUIDE PART datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.3V 1A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 215K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf